C0H24A HP MSL4048 LTO-6 Ultrium 6250 FC tape library offering up to 300TB storage capacity, designed for enterprise backup, archiving, and high-capacity data protection.
BL532A HP MSL4048 LTO-5 Ultrium 3280 FC tape library offering up to 144TB storage capacity, designed for enterprise data backup, archiving, and secure long-term storage.
$3,005.00 Original price was: $3,005.00.$3,000.00Current price is: $3,000.00.
C0H24A HP MSL4048 LTO-6 Ultrium 6250 FC tape library offering up to 300TB storage capacity, designed for enterprise backup, archiving, and high-capacity data protection.
| Weight | 15 lbs |
|---|
| Product Model | MSL4048 |
| Product Line | MSL Series |
| Device Type | Tape Library |
| Technology | LTO-6 Ultrium 6250 |
| Interface | Fibre Channel (FC) |
| Storage Capacity | Up to 300TB |
| Items Included | Tape Library Only |
| MPN | C0H24A |
| Manufacturer | HP |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Tape Library and Autoloader |
| Weight | 15 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response
Automated page speed optimizations for fast site performance