BL542A HP MSL2024 LTO-5 Ultrium 3000 FC tape library offering up to 72TB storage capacity, designed for reliable enterprise backup, archiving, and long-term data protection.
BL542A HP MSL2024 LTO-5 Ultrium 3000 FC tape library offering up to 72TB storage capacity, designed for reliable enterprise backup, archiving, and long-term data protection.
$2,009.00 Original price was: $2,009.00.$2,004.00Current price is: $2,004.00.
BL542A HP MSL2024 LTO-5 Ultrium 3000 FC tape library offering up to 72TB storage capacity, designed for reliable enterprise backup, archiving, and long-term data protection.
| Weight | 15 lbs |
|---|
| Product Model | MSL2024 |
| Product Line | MSL Series |
| Device Type | Tape Library |
| Technology | LTO-5 Ultrium 3000 |
| Interface | Fibre Channel (FC) |
| Storage Capacity | Up to 72TB |
| Items Included | Tape Library Only |
| MPN | BL542A |
| Manufacturer | HP |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Tape Library and Autoloader |
| Weight | 15 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response