EH958A HP LTO-5 Ultrium 3000 SAS external tape drive with up to 3TB storage capacity, designed for reliable enterprise data backup, archiving, and long-term storage.
EH958A HP LTO-5 Ultrium 3000 SAS external tape drive with up to 3TB storage capacity, designed for reliable enterprise data backup, archiving, and long-term storage.
$743.00 Original price was: $743.00.$738.00Current price is: $738.00.
EH958A HP LTO-5 Ultrium 3000 SAS external tape drive with up to 3TB storage capacity, designed for reliable enterprise data backup, archiving, and long-term storage.
| Weight | 9 lbs |
|---|
| Product Model | LTO-5 Ultrium 3000 |
| Device Type | External Tape Drive |
| Technology | LTO-5 |
| Interface | SAS |
| Storage Capacity | Up to 3TB |
| Form Factor | External |
| Items Included | Tape Drive Only |
| MPN | EH958A |
| Manufacturer | HP |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Tape Drive |
| Weight | 9 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response