TX0W3 Dell 960GB 2.5-inch TLC 12Gb/s SAS solid state drive designed for enterprise storage systems, delivering reliable performance, fast data access, and efficient storage.
TX0W3 Dell 960GB 2.5-inch TLC 12Gb/s SAS solid state drive designed for enterprise storage systems, delivering reliable performance, fast data access, and efficient storage.
$2,033.40 Original price was: $2,033.40.$2,028.40Current price is: $2,028.40.
TX0W3 Dell 960GB 2.5-inch TLC 12Gb/s SAS solid state drive designed for enterprise storage systems, delivering reliable performance, fast data access, and efficient storage.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | TX0W3 |
| Device Type | Solid State Drive (SSD) |
| Storage Capacity | 960GB |
| Interface | 12Gb/s SAS |
| Flash Type | TLC |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | TX0W3 |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Solid State Drives |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response