DX6GP Dell EqualLogic PS6610 Type 18 controller featuring 10Gb iSCSI connectivity and 32GB cache, designed to deliver high-performance storage management for Dell EqualLogic PS6610 storage arrays.
DX6GP Dell EqualLogic PS6610 Type 18 controller featuring 10Gb iSCSI connectivity and 32GB cache, designed to deliver high-performance storage management for Dell EqualLogic PS6610 storage arrays.
DX6GP Dell EqualLogic PS6610 Type 18 controller featuring 10Gb iSCSI connectivity and 32GB cache, designed to deliver high-performance storage management for Dell EqualLogic PS6610 storage arrays.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | PS6610 |
| Device Type | iSCSI Storage Controller |
| Interface | 10Gb iSCSI |
| Cache | 32GB |
| Compatible System | Dell EqualLogic PS6610 |
| Items Included | Controller Only |
| MPN | DX6GP |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > SCSI Controllers |
| Weight | 0.4 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response