D3116-B25 Fujitsu EP400i RAID controller card featuring 8 SAS ports, 6Gb/s data transfer, PCIe 2.0 x8 interface, and 1GB cache for reliable enterprise storage performance.
D3116-B25 Fujitsu EP400i RAID controller card featuring 8 SAS ports, 6Gb/s data transfer, PCIe 2.0 x8 interface, and 1GB cache for reliable enterprise storage performance.
D3116-B25 Fujitsu EP400i RAID controller card featuring 8 SAS ports, 6Gb/s data transfer, PCIe 2.0 x8 interface, and 1GB cache for reliable enterprise storage performance.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | EP400i |
| Device Type | SAS / SATA RAID Controller Card |
| Interface | PCI Express 2.0 x8 |
| Supported Drives | SAS / SATA |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| No Of Ports | 8-Ports |
| Cache | 1GB |
| Items Included | Controller Card Only |
| MPN | D3116-B25 |
| Manufacturer | Fujitsu |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > SAS & SATA Controllers |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response