NXTFY Dell 960GB 2.5-inch TLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for reliable enterprise storage and improved system performance.
WTDRP Dell 400GB 2.5-inch SAS solid state drive with 12Gb/s interface designed for reliable enterprise storage performance and fast data access.
$856.00 Original price was: $856.00.$851.00Current price is: $851.00.
NXTFY Dell 960GB 2.5-inch TLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for reliable enterprise storage and improved system performance.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | NXTFY |
| Device Type | Solid State Drive |
| Capacity | 960GB |
| Interface | SATA |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Flash Type | TLC |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | NXTFY |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response