XVN2P Dell 80GB 1.8-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for compact systems requiring reliable flash storage and improved performance.
XVN2P Dell 80GB 1.8-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for compact systems requiring reliable flash storage and improved performance.
$600.00 Original price was: $600.00.$595.00Current price is: $595.00.
XVN2P Dell 80GB 1.8-inch MLC SATA solid state drive with 6Gb/s interface designed for compact systems requiring reliable flash storage and improved performance.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | XVN2P |
| Device Type | Solid State Drive |
| Capacity | 80GB |
| Interface | SATA |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Form Factor | 1.8-Inch |
| Flash Type | MLC |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | XVN2P |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response