ST3300657SS-H Seagate 146GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed, SAS 3Gb/s interface, and 16MB cache designed for high-performance server environments.
ST3300657SS-H Seagate 146GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed, SAS 3Gb/s interface, and 16MB cache designed for high-performance server environments.
$71.00 Original price was: $71.00.$66.00Current price is: $66.00.
ST3300657SS-H Seagate 146GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed, SAS 3Gb/s interface, and 16MB cache designed for high-performance server environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | ST3300657SS-H |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 146GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 3Gb/s |
| Rotational Speed | 15000 RPM |
| Cache | 16MB |
| Form Factor | 3.5-Inch |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | ST3300657SS-H |
| Manufacturer | Seagate |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response