AL13SXB600N Toshiba 600GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed, 64MB cache, and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
AL13SXB600N Toshiba 600GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed, 64MB cache, and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
$71.00 Original price was: $71.00.$66.00Current price is: $66.00.
AL13SXB600N Toshiba 600GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed, 64MB cache, and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | AL13SXB600N |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Rotational Speed | 15000 RPM |
| Cache | 64MB |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | AL13SXB600N |
| Manufacturer | Toshiba |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response