T3600957SS Seagate Cheetah 600GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
T3600957SS Seagate Cheetah 600GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
$101.00 Original price was: $101.00.$96.00Current price is: $96.00.
T3600957SS Seagate Cheetah 600GB enterprise hard drive with 15,000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for high-performance server and storage environments.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | ST3600957SS |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Rotational Speed | 15000 RPM |
| Form Factor | 3.5-Inch |
| Product Line | Cheetah |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | ST3600957SS |
| Manufacturer | Seagate |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response