00Y5720 IBM 600GB enterprise hard drive with 10000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for reliable and high-performance server and storage environments.
00Y5720 IBM 600GB enterprise hard drive with 10000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for reliable and high-performance server and storage environments.
$61.40 Original price was: $61.40.$56.40Current price is: $56.40.
00Y5720 IBM 600GB enterprise hard drive with 10000 RPM speed and SAS 6Gb/s interface designed for reliable and high-performance server and storage environments.
| Weight | 9 lbs |
|---|
| Product Model | 00Y5720 |
| Device Type | Hard Disk Drive |
| Capacity | 600GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 6Gb/s |
| Rotational Speed | 10000 RPM |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Hot Swap | Yes |
| Product Line | Enterprise |
| Items Included | Hard Drive Only |
| MPN | 00Y5720 |
| Manufacturer | IBM |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response