CD8069504212601 Intel Xeon Silver 4214 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 12 cores designed for efficient performance in enterprise servers and data center workloads.
CD8069504212601 Intel Xeon Silver 4214 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 12 cores designed for efficient performance in enterprise servers and data center workloads.
$71.00 Original price was: $71.00.$66.00Current price is: $66.00.
CD8069504212601 Intel Xeon Silver 4214 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 12 cores designed for efficient performance in enterprise servers and data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8069504212601 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4214 |
| Base Clock Speed | 2.2GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Silver 4200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8069504212601 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response