BX807136430 Intel Xeon Gold 6430 processor featuring 2.10GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
BX807136430 Intel Xeon Gold 6430 processor featuring 2.10GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$2,885.00 Original price was: $2,885.00.$2,880.00Current price is: $2,880.00.
BX807136430 Intel Xeon Gold 6430 processor featuring 2.10GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX807136430 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6430 |
| Base Clock Speed | 2.10GHz |
| Cores | 32-Core |
| Threads | 64 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Gold 6400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX807136430 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response