SRM7H Intel Xeon Platinum 8480+ processor featuring 2.0GHz base clock speed and 56 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
SRM7H Intel Xeon Platinum 8480+ processor featuring 2.0GHz base clock speed and 56 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$3,485.00 Original price was: $3,485.00.$3,480.00Current price is: $3,480.00.
SRM7H Intel Xeon Platinum 8480+ processor featuring 2.0GHz base clock speed and 56 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRM7H |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Model | 8480+ |
| Base Clock Speed | 2.0GHz |
| Cores | 56-Core |
| Threads | 112 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Platinum 8400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRM7H |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response