PK8072205500200 Intel Xeon Gold 6548Y+ processor featuring 2.5GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
PK8072205500200 Intel Xeon Gold 6548Y+ processor featuring 2.5GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$5,454.50 Original price was: $5,454.50.$5,449.50Current price is: $5,449.50.
PK8072205500200 Intel Xeon Gold 6548Y+ processor featuring 2.5GHz base clock speed and 32 cores designed for high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | PK8072205500200 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6548Y+ |
| Base Clock Speed | 2.5GHz |
| Cores | 32-Core |
| Threads | 64 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Gold 6500 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | PK8072205500200 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response