PK8072205512200 Intel Xeon Platinum 8568Y+ processor featuring 2.3GHz base clock speed and 48 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
PK8072205512200 Intel Xeon Platinum 8568Y+ processor featuring 2.3GHz base clock speed and 48 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$6,305.00 Original price was: $6,305.00.$6,300.00Current price is: $6,300.00.
PK8072205512200 Intel Xeon Platinum 8568Y+ processor featuring 2.3GHz base clock speed and 48 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | PK8072205512200 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Model | 8568Y+ |
| Base Clock Speed | 2.3GHz |
| Cores | 48-Core |
| Threads | 96 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Platinum 8500 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | PK8072205512200 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response