SRWPC Intel Xeon 6774P processor featuring 2.50GHz base clock speed and 64 cores designed for ultra high-performance computing and advanced enterprise data center workloads.
SRWPC Intel Xeon 6774P processor featuring 2.50GHz base clock speed and 64 cores designed for ultra high-performance computing and advanced enterprise data center workloads.
$6,410.00 Original price was: $6,410.00.$6,405.00Current price is: $6,405.00.
SRWPC Intel Xeon 6774P processor featuring 2.50GHz base clock speed and 64 cores designed for ultra high-performance computing and advanced enterprise data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRWPC |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon |
| Model | 6774P |
| Base Clock Speed | 2.50GHz |
| Cores | 64-Core |
| Threads | 128 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon 6700 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRWPC |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response