SRN6G Intel Xeon Platinum 8562Y+ processor featuring 2.8GHz base clock speed and 32 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
SRN6G Intel Xeon Platinum 8562Y+ processor featuring 2.8GHz base clock speed and 32 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
$6,751.25 Original price was: $6,751.25.$6,746.25Current price is: $6,746.25.
SRN6G Intel Xeon Platinum 8562Y+ processor featuring 2.8GHz base clock speed and 32 cores designed for ultra high-performance enterprise computing and advanced data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRN6G |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Model | 8562Y+ |
| Base Clock Speed | 2.8GHz |
| Cores | 32-Core |
| Threads | 64 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Platinum 8500 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRN6G |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response