BX807135418Y Intel Xeon Gold 5418Y processor featuring 2.00GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and scalable data center workloads.
BX807135418Y Intel Xeon Gold 5418Y processor featuring 2.00GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and scalable data center workloads.
$2,645.00 Original price was: $2,645.00.$2,640.00Current price is: $2,640.00.
BX807135418Y Intel Xeon Gold 5418Y processor featuring 2.00GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance enterprise computing and scalable data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX807135418Y |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 5418Y |
| Base Clock Speed | 2.00GHz |
| Cores | 24-Core |
| Threads | 48 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Gold 5400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX807135418Y |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response