PK8072006347500 Intel Xeon 6520P processor featuring 2.4GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance computing and scalable enterprise data center workloads.
PK8072006347500 Intel Xeon 6520P processor featuring 2.4GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance computing and scalable enterprise data center workloads.
$2,153.00 Original price was: $2,153.00.$2,148.00Current price is: $2,148.00.
PK8072006347500 Intel Xeon 6520P processor featuring 2.4GHz base clock speed and 24 cores designed for high-performance computing and scalable enterprise data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | PK8072006347500 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon |
| Model | 6520P |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 24-Core |
| Threads | 48 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon 6500 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | PK8072006347500 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response