SRM35 Intel Xeon W5-3425 processor featuring 3.20GHz base clock speed and 12 cores designed for professional workstations and high-performance computing applications.
SRM35 Intel Xeon W5-3425 processor featuring 3.20GHz base clock speed and 12 cores designed for professional workstations and high-performance computing applications.
$2,195.00 Original price was: $2,195.00.$2,190.00Current price is: $2,190.00.
SRM35 Intel Xeon W5-3425 processor featuring 3.20GHz base clock speed and 12 cores designed for professional workstations and high-performance computing applications.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRM35 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon W5 |
| Model | 3425 |
| Base Clock Speed | 3.20GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon W-3400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRM35 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response