SRKH8 Intel Xeon Platinum 8368 processor featuring 2.4GHz base clock speed and 38 cores designed for high-end data center performance and demanding enterprise workloads.
SRKH8 Intel Xeon Platinum 8368 processor featuring 2.4GHz base clock speed and 38 cores designed for high-end data center performance and demanding enterprise workloads.
$2,465.00 Original price was: $2,465.00.$2,460.00Current price is: $2,460.00.
SRKH8 Intel Xeon Platinum 8368 processor featuring 2.4GHz base clock speed and 38 cores designed for high-end data center performance and demanding enterprise workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRKH8 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Model | 8368 |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 38-Core |
| Threads | 76 Threads |
| Socket | LGA 4189 |
| Product Line | Xeon Platinum 8300 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRKH8 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response