SRGZ7 Intel Xeon Gold 5218R processor featuring 2.1GHz base clock speed and 20 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
SRGZ7 Intel Xeon Gold 5218R processor featuring 2.1GHz base clock speed and 20 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
$137.00 Original price was: $137.00.$132.00Current price is: $132.00.
SRGZ7 Intel Xeon Gold 5218R processor featuring 2.1GHz base clock speed and 20 cores designed for reliable enterprise performance and scalable data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRGZ7 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 5218R |
| Base Clock Speed | 2.1GHz |
| Cores | 20-Core |
| Threads | 40 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 5200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRGZ7 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response