SR3MA Intel Xeon Gold 6146 processor featuring 3.2GHz base clock speed and 12 cores designed for high-frequency performance in enterprise and data center workloads.
SR3MA Intel Xeon Gold 6146 processor featuring 3.2GHz base clock speed and 12 cores designed for high-frequency performance in enterprise and data center workloads.
$131.00 Original price was: $131.00.$126.00Current price is: $126.00.
SR3MA Intel Xeon Gold 6146 processor featuring 3.2GHz base clock speed and 12 cores designed for high-frequency performance in enterprise and data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR3MA |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6146 |
| Base Clock Speed | 3.2GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR3MA |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response