SR2JW Intel Xeon E5-2698V4 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 20 cores designed for reliable enterprise performance and virtualization workloads.
SR2JW Intel Xeon E5-2698V4 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 20 cores designed for reliable enterprise performance and virtualization workloads.
$113.00 Original price was: $113.00.$108.00Current price is: $108.00.
SR2JW Intel Xeon E5-2698V4 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 20 cores designed for reliable enterprise performance and virtualization workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR2JW |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 |
| Model | 2698V4 |
| Base Clock Speed | 2.2GHz |
| Cores | 20-Core |
| Threads | 40 Threads |
| Socket | LGA 2011-v3 |
| Product Line | Xeon E5-2600 v4 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR2JW |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response