SR19W Intel Xeon E5-2667V2 processor featuring 3.3GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency enterprise performance and virtualization workloads.
SR19W Intel Xeon E5-2667V2 processor featuring 3.3GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency enterprise performance and virtualization workloads.
$119.00 Original price was: $119.00.$114.00Current price is: $114.00.
SR19W Intel Xeon E5-2667V2 processor featuring 3.3GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency enterprise performance and virtualization workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR19W |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 |
| Model | 2667V2 |
| Base Clock Speed | 3.3GHz |
| Cores | 8-Core |
| Threads | 16 Threads |
| Socket | LGA 2011 |
| Product Line | Xeon E5-2600 v2 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR19W |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response