SRFPJ Intel Xeon Gold 6246 processor featuring 3.3GHz base clock speed, 12 cores, and 165W TDP designed for high-frequency enterprise performance and demanding workloads.
SRFPJ Intel Xeon Gold 6246 processor featuring 3.3GHz base clock speed, 12 cores, and 165W TDP designed for high-frequency enterprise performance and demanding workloads.
$227.00 Original price was: $227.00.$222.00Current price is: $222.00.
SRFPJ Intel Xeon Gold 6246 processor featuring 3.3GHz base clock speed, 12 cores, and 165W TDP designed for high-frequency enterprise performance and demanding workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRFPJ |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6246 |
| Base Clock Speed | 3.3GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| TDP | 165W |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRFPJ |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response