SRFPN Intel Xeon Gold 6234 processor featuring 3.3GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency enterprise performance and demanding workloads.
SRFPN Intel Xeon Gold 6234 processor featuring 3.3GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency enterprise performance and demanding workloads.
$233.00 Original price was: $233.00.$228.00Current price is: $228.00.
SRFPN Intel Xeon Gold 6234 processor featuring 3.3GHz base clock speed and 8 cores designed for high-frequency enterprise performance and demanding workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SRFPN |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6234 |
| Base Clock Speed | 3.3GHz |
| Cores | 8-Core |
| Threads | 16 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6200 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SRFPN |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response