CD8067303408800 Intel Xeon Platinum 8164 processor featuring 2.0GHz base clock speed and 26 cores designed for enterprise-grade performance and demanding data center workloads.
CD8067303408800 Intel Xeon Platinum 8164 processor featuring 2.0GHz base clock speed and 26 cores designed for enterprise-grade performance and demanding data center workloads.
$185.00 Original price was: $185.00.$180.00Current price is: $180.00.
CD8067303408800 Intel Xeon Platinum 8164 processor featuring 2.0GHz base clock speed and 26 cores designed for enterprise-grade performance and demanding data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8067303408800 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Model | 8164 |
| Base Clock Speed | 2.0GHz |
| Cores | 26-Core |
| Threads | 52 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Platinum 8100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8067303408800 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response