SR2P7 Intel Xeon E5-1650V4 processor featuring a 3.6GHz base clock speed and 6 cores, ideal for high-frequency performance, workstations, and demanding professional workloads.
SR2P7 Intel Xeon E5-1650V4 processor featuring a 3.6GHz base clock speed and 6 cores, ideal for high-frequency performance, workstations, and demanding professional workloads.
$75.80 Original price was: $75.80.$70.80Current price is: $70.80.
SR2P7 Intel Xeon E5-1650V4 processor featuring a 3.6GHz base clock speed and 6 cores, ideal for high-frequency performance, workstations, and demanding professional workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR2P7 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 |
| Model | 1650V4 |
| Base Clock Speed | 3.6GHz |
| Cores | 6-Core |
| Threads | 12 Threads |
| Socket | LGA 2011-3 |
| Product Line | Xeon E5 v4 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR2P7 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response