SR2J1 Intel Xeon E5-2695V4 processor featuring a 2.10GHz base clock speed and 18 cores, designed for powerful enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
SR2J1 Intel Xeon E5-2695V4 processor featuring a 2.10GHz base clock speed and 18 cores, designed for powerful enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
$83.00 Original price was: $83.00.$78.00Current price is: $78.00.
SR2J1 Intel Xeon E5-2695V4 processor featuring a 2.10GHz base clock speed and 18 cores, designed for powerful enterprise performance and efficient multi-threaded workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SR2J1 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 |
| Model | 2695V4 |
| Base Clock Speed | 2.10GHz |
| Cores | 18-Core |
| Threads | 36 Threads |
| Socket | LGA 2011-3 |
| Product Line | Xeon E5 v4 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SR2J1 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response