BX806736148 Intel Xeon Gold 6148 processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 20 cores, designed for high-performance enterprise computing and demanding multi-threaded workloads.
BX806736148 Intel Xeon Gold 6148 processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 20 cores, designed for high-performance enterprise computing and demanding multi-threaded workloads.
$77.00 Original price was: $77.00.$72.00Current price is: $72.00.
BX806736148 Intel Xeon Gold 6148 processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 20 cores, designed for high-performance enterprise computing and demanding multi-threaded workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX806736148 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6148 |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 20-Core |
| Threads | 40 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX806736148 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response