CM8063501375101 Intel Xeon E5-2650V2 processor featuring a 2.6GHz base clock speed and 8 cores, designed for reliable performance in enterprise servers and virtualization workloads.
CM8063501375101 Intel Xeon E5-2650V2 processor featuring a 2.6GHz base clock speed and 8 cores, designed for reliable performance in enterprise servers and virtualization workloads.
$57.80 Original price was: $57.80.$52.80Current price is: $52.80.
CM8063501375101 Intel Xeon E5-2650V2 processor featuring a 2.6GHz base clock speed and 8 cores, designed for reliable performance in enterprise servers and virtualization workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CM8063501375101 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 v2 |
| Model | E5-2650V2 |
| Base Clock Speed | 2.6GHz |
| Cores | 8-Core |
| Threads | 16 Threads |
| Socket | LGA 2011 |
| Product Line | Xeon E5-2600 v2 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CM8063501375101 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response