SLC3T Intel Xeon E7-4870 processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 10 cores, designed for high-performance enterprise systems and mission-critical server environments.
SLC3T Intel Xeon E7-4870 processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 10 cores, designed for high-performance enterprise systems and mission-critical server environments.
$59.00 Original price was: $59.00.$54.00Current price is: $54.00.
SLC3T Intel Xeon E7-4870 processor featuring a 2.4GHz base clock speed and 10 cores, designed for high-performance enterprise systems and mission-critical server environments.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | SLC3T |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E7 Series |
| Model | E7-4870 |
| Base Clock Speed | 2.4GHz |
| Cores | 10-Core |
| Threads | 20 Threads |
| Socket | LGA 1567 |
| Product Line | Xeon E7-4800 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | SLC3T |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response