0B31067 Western Digital Ultrastar SSD1600MM 800GB enterprise SSD with MLC NAND technology and SAS 12Gb/s interface designed for high-performance, reliability, and consistent data center workloads.
0B31067 Western Digital Ultrastar SSD1600MM 800GB enterprise SSD with MLC NAND technology and SAS 12Gb/s interface designed for high-performance, reliability, and consistent data center workloads.
$185.00 Original price was: $185.00.$180.00Current price is: $180.00.
0B31067 Western Digital Ultrastar SSD1600MM 800GB enterprise SSD with MLC NAND technology and SAS 12Gb/s interface designed for high-performance, reliability, and consistent data center workloads.
| Weight | 2 lbs |
|---|
| Product Model | 0B31067 |
| Device Type | Solid State Drive |
| Capacity | 800GB |
| Interface | SAS |
| Data Transfer Rate | 12Gb/s |
| NAND Type | MLC |
| Form Factor | 2.5-Inch |
| Product Line | Ultrastar SSD1600MM |
| Items Included | SSD Only |
| MPN | 0B31067 |
| Manufacturer | Western Digital |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Hard Drives |
| Weight | 2 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response