9NKYC Dell EMC PowerSwitch S4048-ON 48-Port 100GB SFP+ rack-mountable network switch from the PowerSwitch S4000 Series, designed for high-speed enterprise and data center networking.
9NKYC Dell EMC PowerSwitch S4048-ON 48-Port 100GB SFP+ rack-mountable network switch from the PowerSwitch S4000 Series, designed for high-speed enterprise and data center networking.
$521.70 Original price was: $521.70.$516.70Current price is: $516.70.
9NKYC Dell EMC PowerSwitch S4048-ON 48-Port 100GB SFP+ rack-mountable network switch from the PowerSwitch S4000 Series, designed for high-speed enterprise and data center networking.
| Weight | 8 lbs |
|---|
| Product Model | S4048-ON |
| Product Line | PowerSwitch |
| Product Series | PowerSwitch S4000 Series |
| Device Type | Network Switch |
| Number of Ports | 48-Ports |
| Ports Type | 100GB SFP+ |
| Form Factor | Rack-Mountable |
| Items Included | Switch Only |
| MPN | 9NKYC |
| Manufacturer | Dell |
| Condition | REF |
| Category | Networking Devices > Switches > LAN Switches |
| Weight | 8 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response