AK378A HP MSL2024 LTO-4 Ultrium 1760 SAS tape library with up to 38.4TB storage capacity, designed for reliable data backup, archiving, and long-term enterprise storage.
AK378A HP MSL2024 LTO-4 Ultrium 1760 SAS tape library with up to 38.4TB storage capacity, designed for reliable data backup, archiving, and long-term enterprise storage.
$1,715.00 Original price was: $1,715.00.$1,710.00Current price is: $1,710.00.
AK378A HP MSL2024 LTO-4 Ultrium 1760 SAS tape library with up to 38.4TB storage capacity, designed for reliable data backup, archiving, and long-term enterprise storage.
| Weight | 15 lbs |
|---|
| Product Model | MSL2024 |
| Product Line | MSL Series |
| Device Type | Tape Library |
| Technology | LTO-4 Ultrium 1760 |
| Interface | SAS |
| Storage Capacity | Up to 38.40TB |
| Items Included | Tape Library Only |
| MPN | AK378A |
| Manufacturer | HP |
| Condition | REF |
| Category | Storage Devices > Tape Library and Autoloader |
| Weight | 15 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response