BX80614X5670 Intel Xeon X5670 processor featuring a 2.93GHz base clock speed and 6 cores, designed for reliable performance in legacy enterprise servers and workstation environments.
BX80614X5670 Intel Xeon X5670 processor featuring a 2.93GHz base clock speed and 6 cores, designed for reliable performance in legacy enterprise servers and workstation environments.
$59.00 Original price was: $59.00.$54.00Current price is: $54.00.
BX80614X5670 Intel Xeon X5670 processor featuring a 2.93GHz base clock speed and 6 cores, designed for reliable performance in legacy enterprise servers and workstation environments.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX80614X5670 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon 5600 Series |
| Model | X5670 |
| Base Clock Speed | 2.93GHz |
| Cores | 6-Core |
| Threads | 12 Threads |
| Socket | LGA 1366 |
| Product Line | Xeon 5600 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX80614X5670 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response