BX80660E52620V4 Intel Xeon E5-2620V4 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 8 cores, designed for efficient performance in enterprise servers and virtualization workloads.
BX80660E52620V4 Intel Xeon E5-2620V4 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 8 cores, designed for efficient performance in enterprise servers and virtualization workloads.
$59.00 Original price was: $59.00.$54.00Current price is: $54.00.
BX80660E52620V4 Intel Xeon E5-2620V4 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 8 cores, designed for efficient performance in enterprise servers and virtualization workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX80660E52620V4 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon E5 v4 |
| Model | E5-2620V4 |
| Base Clock Speed | 2.1GHz |
| Cores | 8-Core |
| Threads | 16 Threads |
| Socket | LGA 2011-3 |
| Product Line | Xeon E5-2600 v4 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX80660E52620V4 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response