BX806734108 Intel Xeon Silver 4108 processor featuring a 1.8GHz base clock speed and 8 cores, designed for efficient and reliable performance in entry-level server and data center environments.
BX806734108 Intel Xeon Silver 4108 processor featuring a 1.8GHz base clock speed and 8 cores, designed for efficient and reliable performance in entry-level server and data center environments.
$65.00 Original price was: $65.00.$60.00Current price is: $60.00.
BX806734108 Intel Xeon Silver 4108 processor featuring a 1.8GHz base clock speed and 8 cores, designed for efficient and reliable performance in entry-level server and data center environments.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX806734108 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4108 |
| Base Clock Speed | 1.8GHz |
| Cores | 8-Core |
| Threads | 16 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Silver 4100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX806734108 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response