BX806734114 Intel Xeon Silver 4114 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 10 cores designed for reliable performance in enterprise servers and data center workloads.
BX806734114 Intel Xeon Silver 4114 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 10 cores designed for reliable performance in enterprise servers and data center workloads.
$65.00 Original price was: $65.00.$60.00Current price is: $60.00.
BX806734114 Intel Xeon Silver 4114 processor featuring 2.2GHz base clock speed and 10 cores designed for reliable performance in enterprise servers and data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX806734114 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4114 |
| Base Clock Speed | 2.2GHz |
| Cores | 10-Core |
| Threads | 20 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Silver 4100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX806734114 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | REF |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response