BX806735120 Intel Xeon Gold 5120 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 14 cores, engineered for dependable performance in enterprise servers and data center environments.
BX806735120 Intel Xeon Gold 5120 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 14 cores, engineered for dependable performance in enterprise servers and data center environments.
$61.40 Original price was: $61.40.$56.40Current price is: $56.40.
BX806735120 Intel Xeon Gold 5120 processor featuring a 2.2GHz base clock speed and 14 cores, engineered for dependable performance in enterprise servers and data center environments.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX806735120 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 5120 |
| Base Clock Speed | 2.2GHz |
| Cores | 14-Core |
| Threads | 28 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 5100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX806735120 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response