BX806735122 Intel Xeon Gold 5122 processor featuring a 3.6GHz base clock speed and 4 cores, designed for high-frequency performance in enterprise applications and latency-sensitive workloads.
BX806735122 Intel Xeon Gold 5122 processor featuring a 3.6GHz base clock speed and 4 cores, designed for high-frequency performance in enterprise applications and latency-sensitive workloads.
$65.00 Original price was: $65.00.$60.00Current price is: $60.00.
BX806735122 Intel Xeon Gold 5122 processor featuring a 3.6GHz base clock speed and 4 cores, designed for high-frequency performance in enterprise applications and latency-sensitive workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX806735122 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 5122 |
| Base Clock Speed | 3.6GHz |
| Cores | 4-Core |
| Threads | 8 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 5100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX806735122 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response
Automated page speed optimizations for fast site performance