X806736140 Intel Xeon Gold 6140 processor featuring a 2.3GHz base clock speed and 18 cores, designed for high-performance enterprise computing and efficient multi-threaded workloads.
X806736140 Intel Xeon Gold 6140 processor featuring a 2.3GHz base clock speed and 18 cores, designed for high-performance enterprise computing and efficient multi-threaded workloads.
$65.00 Original price was: $65.00.$60.00Current price is: $60.00.
X806736140 Intel Xeon Gold 6140 processor featuring a 2.3GHz base clock speed and 18 cores, designed for high-performance enterprise computing and efficient multi-threaded workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX806736140 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6140 |
| Base Clock Speed | 2.3GHz |
| Cores | 18-Core |
| Threads | 36 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX806736140 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response