BX807134410Y Intel Xeon Silver 4410Y Gen-4 processor featuring 2.0GHz base clock speed and 12 cores designed for modern data center performance and efficient enterprise workloads.
BX807134410Y Intel Xeon Silver 4410Y Gen-4 processor featuring 2.0GHz base clock speed and 12 cores designed for modern data center performance and efficient enterprise workloads.
$1,265.00 Original price was: $1,265.00.$1,260.00Current price is: $1,260.00.
BX807134410Y Intel Xeon Silver 4410Y Gen-4 processor featuring 2.0GHz base clock speed and 12 cores designed for modern data center performance and efficient enterprise workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX807134410Y |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4410Y |
| Generation | 4th Gen |
| Base Clock Speed | 2.0GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Silver 4400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX807134410Y |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response