BX807134416 Intel Xeon Silver 4416+ processor featuring 2.00GHz base clock speed and 20 cores designed for efficient performance in enterprise servers and modern data center workloads.
BX807134416 Intel Xeon Silver 4416+ processor featuring 2.00GHz base clock speed and 20 cores designed for efficient performance in enterprise servers and modern data center workloads.
$2,441.00 Original price was: $2,441.00.$2,436.00Current price is: $2,436.00.
BX807134416 Intel Xeon Silver 4416+ processor featuring 2.00GHz base clock speed and 20 cores designed for efficient performance in enterprise servers and modern data center workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | BX807134416 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4416+ |
| Base Clock Speed | 2.00GHz |
| Cores | 20-Core |
| Threads | 40 Threads |
| Socket | LGA 4677 |
| Product Line | Xeon Silver 4400 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | BX807134416 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response