CD8067303328000 Intel Xeon Gold 6150 processor featuring 2.7GHz base clock speed and 18 cores designed for reliable enterprise performance and virtualization workloads.
CD8067303328000 Intel Xeon Gold 6150 processor featuring 2.7GHz base clock speed and 18 cores designed for reliable enterprise performance and virtualization workloads.
$101.00 Original price was: $101.00.$96.00Current price is: $96.00.
CD8067303328000 Intel Xeon Gold 6150 processor featuring 2.7GHz base clock speed and 18 cores designed for reliable enterprise performance and virtualization workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8067303328000 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Gold |
| Model | 6150 |
| Base Clock Speed | 2.7GHz |
| Cores | 18-Core |
| Threads | 36 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Gold 6100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8067303328000 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9:30am to 7:00pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response