CD8067303567200 Intel Xeon Silver 4116 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 12 cores, designed for reliable performance in entry-level to mid-range enterprise server workloads.
CD8067303567200 Intel Xeon Silver 4116 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 12 cores, designed for reliable performance in entry-level to mid-range enterprise server workloads.
$65.00 Original price was: $65.00.$60.00Current price is: $60.00.
CD8067303567200 Intel Xeon Silver 4116 processor featuring a 2.1GHz base clock speed and 12 cores, designed for reliable performance in entry-level to mid-range enterprise server workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8067303567200 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Silver |
| Model | 4116 |
| Base Clock Speed | 2.1GHz |
| Cores | 12-Core |
| Threads | 24 Threads |
| Socket | LGA 3647 |
| Product Line | Xeon Silver 4100 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8067303567200 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response