CD8068904572601 Intel Xeon Platinum 8380 processor featuring 2.3GHz base clock speed and 40 cores designed for high-end data center performance and demanding enterprise workloads.
CD8068904572601 Intel Xeon Platinum 8380 processor featuring 2.3GHz base clock speed and 40 cores designed for high-end data center performance and demanding enterprise workloads.
$2,297.00 Original price was: $2,297.00.$2,292.00Current price is: $2,292.00.
CD8068904572601 Intel Xeon Platinum 8380 processor featuring 2.3GHz base clock speed and 40 cores designed for high-end data center performance and demanding enterprise workloads.
| Weight | 0.5 lbs |
|---|
| Product Model | CD8068904572601 |
| Device Type | Processor |
| Processor Family | Xeon Platinum |
| Model | 8380 |
| Base Clock Speed | 2.3GHz |
| Cores | 40-Core |
| Threads | 80 Threads |
| Socket | LGA 4189 |
| Product Line | Xeon Platinum 8300 Series |
| Items Included | Processor Only |
| MPN | CD8068904572601 |
| Manufacturer | Intel |
| Condition | Used |
| Category | Electronics > Electronics Accessories > Computer Components > Computer Processors |
| Weight | 0.5 lbs |
Quotes are Processed Monday – Friday 9.30am to 7pm and intermittently on the weekends Usually 5 to 10 minutes for a response